Siłownia

Siłownia to nie tylko miejsce gdzie odbywają się treningi to także sposób na życie. Na siłowni można wypracować duże mięśnie ale również popracować nad redukcją, czyli pozbyciem się zbędnego tłuszczu. Niestety kulturystyka to nie łatwy orzech do zgryzienia. Nie jest łatwo by wyglądać jak kulturysta. Droga do godnych podziwu bicepsów oraz szerokich „barów” jest długa, nie wystarczą do tego trzy wizyty na siłowni tygodniowo. Można precyzyjnie ćwiczyć poszczególne grupy mięśni samemu lub pod opieką trenera. Idąc pierwszy raz na siłownię, powinno się powiedzieć trenerowi jaki mamy cel czyli co chcemy osiągnąć. Schudnąć, czy nabrać na masie, wyrzeźbić mięśnie, czy nabrać kondycji.

Zabijasz nudę. Jeżeli marnujesz czas przed komputerem zamiast wykorzystywać go efektywnie jesteś zerem. Zajmowanie się głupotami nie przynosi niczego dobrego. Kiedy nie mamy ambicji wielu osobom przychodzą głupie pomysły do głowy. Siłownia zabiera stosunkowo dużo czasu, jednak zależy to od intensywności treningu. Mogę obiecać Ci, że kiedy wciągniesz się w wir siłowni nigdy już nie będziesz się nudził.

Zyskujesz pewność siebie. Kolejny argument na potwierdzenie, że siłownia to samo dobro. Musisz wiedzieć, że każdy kiedyś zaczynał. Znani sportowcy też kiedyś byli mali. Powiem więcej, spora część sportowców, którzy teraz są znani na całym świecie zaczęła przygodę z kulturystyką dlatego, że czuli się słabi czy też dręczyli ich rówieśnicy czy starsze rodzeństwo. Siłownia pomoże Ci zyskać pewność siebie, nie będziesz chodził nigdy z głową spuszczoną w dół!

Satysfakcja z samego siebie. Pamiętasz takie chwile, gdy pierwszy raz pojechałeś na rowerze bez pomocy rodziców? Albo kiedy przygotowałeś się do sprawdzianu i dostałeś najlepszą ocenę w klasie? Byłeś wtedy z siebie dumny. Tak samo będzie na siłowni. Kiedy zaczniesz odnotowywać pierwsze postępy i sukcesy poczujesz, że to co robisz nie idzie na marne.
Nowe znajomości. Na siłownię z założenia chodzi się by ćwiczyć, jednak nieunikniona jest rozmowa z innymi i poznawanie nowych ludzi. Sam poznałem na siłowni wiele osób z którymi utrzymuję bardzo dobre kontakty – nie tylko na siłowni.

Miejsce do odstresowania się. Wiadomo, życie przynosi nam wiele stresu. Ale dlaczego mamy się tym przejmować? Na siłowni możemy wyżyć się i zminimalizować negatywne emocje. Sam kiedy mam jakieś problemy mimo że na ten dzień nie zaplanowałem treningu idę na siłownię i wyrzucam złość na ciężarkach.

Nie bez powodu wspominam o tym na sam koniec. Musisz pamiętać, że ćwiczysz dla siebie a nie po to by podrywać panienki (tudzież panów). Jednak jest to czynnik, którego nie unikniesz. Z lepszą sylwetką będziesz miał większe zainteresowanie – taka kolej losu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress